укр
eng
рус
(044) 521-11-40
(099) 260-75-75
img

Повний спектр юридичних і консалтингових послуг для корпоративних клієнтів, індивідуальних підприємців та фізичних осіб

Про компанію

Публікації компанії

Хто повинен платити за повірку лічильників?

03
БЕР
2015

Оскільки згідно з Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» дозволяється застосовувати лише ті лічильники, які пройшли повірку або державну метрологічну атестацію, останнім часом українці все частіше стикаються з вимогою житлово-експлуатаційних контор провести повірку засобів вимірювальної техніки за власні кошти.

І хоча громадяни незадоволені такою вимогою, оскільки тарифи на житлово-комунальні послуги й так суттєво зросли, проте з метою уникнення зайвих клопотів, збереження часу та нервів вони здебільшого платять власні кошти за проведення цієї процедури. Спробуємо з’ясувати, на чиєму ж боці правда і хто повинен сплачувати за періодичну повірку засобів вимірювальної техніки.

Справді, підприємства, організації та фізичні особи зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку. Проте, відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 11.02.1998 №113/98-ВР «Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств та організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання».

На боці громадян також низка інших нормативно-правових актів. Зокрема, Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» від 21.07.2005 № 630 містить норму, яка визначає, що «періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011 № 869 «Витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, що визначаються відповідно до розрахунку на один квартирний засіб обліку теплової енергії і нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати за проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, до загальної вартості послуг».

Житлово-експлуатаційні контори ігнорують вимоги зазначених нормативно-правових актів та наполягають на тому, що саме громадяни мають платити за повірку лічильників. Однак, такі вимоги є необґрунтованими та такими, що не відповідають чинному законодавству.

Якщо ви зіткнулися зі схожою проблемою, радимо звертатися у пошуках правди до судових органів, оскільки, згідно з положеннями Цивільного кодексу України, «особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї». 

19
СЕР
2016

НБУ відмінив вимогу надання актів цінової експертизи

Шановні клієнти та колеги, Звертаємо Вашу увагу, що вчора 18.08.2016 р. Національний банк скасував вимогу щодо надання акту цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру для здійснен

08
КВІ
2016

Участь КД Консалтинг у Круглому столі, проведеному Міністерством юстиції України

Сьогодні, 08 квітня 2016 р., директор та партнер юридичної та консалтингової фірми «КД Консалтинг» Ольга Чабала взяла участь у Круглому столі «100 днів діяльності Комісії з питань розгляду скарг у сфе

(044) 521-11-40
(099) 260-75-75

03680, м.Київ, вул. П. Любченка, 15
E-mail: kd@kdconsulting.com.ua